-A
+A

Wystawy

 Perypetie pluszowego misia na frontach Wielkiej Wojny

Od 11 września w siedleckim archiwum państwowym będzie można obejrzeć wystawę pt. „I wojna światowa w książkach i czasopismach okresu międzywojennego”. Ekspozycja skierowana jest zarówno do młodszych, jak i starszych odbiorców. 

Na wystawie zostanie zaprezentowanych kilkadziesiąt ilustracji wybitnego rysownika Kamila Mackiewicza. Pochodzą one z książki autorstwa Bronisławy Ostrowskiej pt. „Bohaterski miś, czyli przygody pluszowego niedźwiadka na wojnie”, wydanej po raz pierwszy w 1919 r. W dalszej części ekspozycji przedstawiony zostanie cykl obwieszczeń i rozporządzeń z czasów Wielkiej Wojny, zebrany z wojennych czasopism urzędowych. Na wystawie będzie można obejrzeć ponadto dawne książki o I wojnie światowej ze zbiorów bibliotecznych siedleckiego archiwum.
 

 

Wernisaż wystawy odbędzie się 11 września o godz. 11.00. Ekspozycję będzie można oglądać do 10 października br. w godzinach pracy archiwum.

 

 Wystawa „I wojna światowa w książkach i czasopismach okresu międzywojennego” jest trzecią z cyklu czterech ekspozycji realizowanych przez Archiwum Państwowe w Siedlcach w ramach upamiętnienia 100. rocznicy wybuchu i wydarzeń Wielkiej Wojny. Pozostałe wystawy:

 

ul.Rakowiecka 2D, 02-517 Warszawa
tel.(+48 22) 565-46-00, fax (+48 22) 565-46-14
email: ndap@archiwa.gov.pl