-A
+A

Aktualności

16 marca w Warszawie odbyło się szkolenie dla pracowników archiwów państwowych poświęcone procesowi retrokonwersji pomocy archiwalnych. Celem szkolenia było wskazanie dobrych praktyk i wymiana doświadczeń związanych z realizacją Programu.

Spotkanie otworzył Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych, dr Wojciech Woźniak, który podkreślił, że retrokonwersja jest jednym z priorytetowych działań archiwów państwowych.

W pierwszej części szkolenia, Pani Martyna Znamirowska i Pan Szymon Różyński zaprezentowali doświadczenia Archiwum Państwowego w Zielonej Górze z realizacji Programu, skupiając się przede wszystkim na wykorzystaniu techniki OCR. Z kolei Pan Michał Kaca (Narodowe Archiwum Cyfrowe) omówił proces importu plików CSV do systemu ZoSIA. Część drugą poprowadził Maciej Zdunek, dyrektor Departamentu Archiwistyki, który przygotował odpowiedzi na pytania i zagadnienia związane z retrokonwersją przesłane przez archiwa przed szkoleniem.

Dzięki rejestracji szkolenia (format audio) udostępniamy link do nagrania pracownikom archiwów.  Link do nagrania dostępny na portalu YouTube – część 1, część 2

Materiały ze szkolenia: Pobierz

 

ul.Rakowiecka 2D, 02-517 Warszawa
tel.(+48 22) 565-46-00, fax (+48 22) 565-46-14
email: ndap@archiwa.gov.pl
Odsłon artykułów: 8309197