-A
+A
  • Start /
  • Aktualności /
  • Konkurs "Kroniki Rozwoju" - inicjatywy gospodarcze dwudziestolecia międzywojennego

Aktualności

 

Do 31 sierpnia został przedłużony termin składania prac na konkurs „Kroniki Rozwoju”, który organizowany jest przez Polską Agencję Prasową i Narodowy Bank Polski. Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych jest Partnerem konkursu.

 

Port morski w Gdyni.
Fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe

 

Reportaże radiowe i telewizyjne, książka, blog - to przykłady prac przesłanych na konkurs „Kroniki Rozwoju”. Przybliżają one inicjatywy gospodarcze dwudziestolecia międzywojennego, które poprzez innowacyjność, pomysłowość, trafność decyzji, talent prowadziły do rozwoju polskich miast, miasteczek i regionów, a także lokalnych społeczności wiejskich.

Prace konkursowe dokumentujące lokalne osiągnięcia gospodarcze mogą mieć dowolną formę np. publikowanego lub niepublikowanego tekstu dziennikarskiego, opisu, felietonu, dziennika, blogu, fotogalerii, filmu, prezentacji multimedialnej, nagrania audio czy kopii dokumentów opatrzonych autorskim opisem. Uczestnicy konkursu mogą oprzeć się o przedwojenne akta lokalnych urzędów, wycinki ze starych publikacji, a także zapisy rozmów z żyjącymi jeszcze świadkami tamtych decyzji i wydarzeń, stanowiących impuls lokalnego, regionalnego lub ogólnokrajowego rozwoju.

Prace będą oceniane w trzech kategoriach: dziennikarzy, samorządowców i czytelników. Laureaci pierwszych miejsc otrzymają po 4 tys. zł, a drugich miejsc – po 2 tys. zł. Jury przyzna też dwie nagrody specjalne po 1 tys. zł za pracę najlepiej udokumentowaną faktograficznie i pracę, mającą najwyższe walory popularyzatorskie.

Wszystkich zainteresowanych międzywojenną historią gospodarczą Polski zapraszamy do udziału! Natomiast po inspiracje i materiały do prac zapraszamy do archiwów państwowych.

Prace konkursowe należy nadsyłać na adres Polskiej Agencji Prasowej lub mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 31 sierpnia.

 

 

 

ul.Rakowiecka 2D, 02-517 Warszawa
tel.(+48 22) 565-46-00, fax (+48 22) 565-46-14
email: ndap@archiwa.gov.pl
Odsłon artykułów: 8309416