-A
+A
  • Start /
  • Aktualności /
  • Warsztaty z zaawansowanych metod korzystania z Wayback Machine

Aktualności

Laboratorium Cyfrowe Humanistyki UW zaprasza na kolejne warsztaty z metod archiwizacji Webu. Tym razem szkolenie poświęcone będzie zaawansowanym metodom pracy z usługą Wayback Machine. Warsztaty organizowane są pod patronatem Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych.

Uczestnicy warsztatu poznają zaawansowane metody wyszukiwania zbiorów w Wayback Machine oraz nauczą się korzystania z interfejsu programistycznego (API) do masowego pozyskiwania i przetwarzania informacji o zarchiwizowanych zbiorach. Częścią warsztatu będzie prezentacja metod pracy z Wayback Machine i historycznymi kopiami stron WWW z wykorzystaniem języka R i oprogramowania RStudio.

Warsztaty są częścią szerszego programu działań LaCH UW, których celem jest wzmocnienie dyskusji o archiwizacji Webu w Polsce.

Szkolenie odbędzie się 25 października 2017 (środa), w godzinach 11.00-15.00, w siedzibie LaCH UW. Do udziału w nim nie są potrzebne umiejętności programistyczne. Więcej informacji i formularz rekrutacyjny na stronie LaCH UW

 

ul.Rakowiecka 2D, 02-517 Warszawa
tel.(+48 22) 565-46-00, fax (+48 22) 565-46-14
email: ndap@archiwa.gov.pl