-A
+A
  • Start /
  • Aktualności /
  • Wyróżnienie dla Archiwum Państwowego w Kielcach podczas III Ogólnopolskiej Gali Europejskich Dni Dziedzictwa

Aktualności

Archiwum Państwowe w Kielcach otrzymało wyróżnienie w uznaniu za zaangażowanie w organizację 25. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa w Polsce.

 

Wiesława Rutkowska, Dyrektor Archiwum Państwowego w Kielcach odbiera wyróżnienie
podczas III Ogólnopolskiej Gali Europejskich Dni Dziedzictwa.

 

W tym roku z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa kieleckie archiwum wspólnie z Muzeum Historii Kielc przygotowało wystawę "Znane i mniej znane Ziemi Kieleckiej". Ekspozycja miała na celu zaprezentowanie wyrobów i produktów pochodzących z Ziemi Kieleckiej. Znajdują się wśród nich m.in. woda zdrojowa z ujęć znajdujących się w strefie ochrony uzdrowiskowej w Busku – Zdroju, ozdobne wyroby Zakładów Porcelany w Ćmielowie czy samochody „Star” wytwarzane w Fabryce Samochodów Ciężarowych w Starachowicach. Więcej informacji o wystawie >>

- Otrzymane wyróżnienie przyjęliśmy z zaskoczeniem, ale i wielką radością. Zostało dostrzeżone i docenione nasze zaangażowanie oraz obecność archiwum w życiu lokalnej społeczności. Czynimy to poprzez promowanie szeroko pojętego dziedzictwa materialnego i kulturowego zachowanego w przechowywanych w kieleckim archiwum dokumentach i pamiątkach – mówi Wiesława Rutkowska, Dyrektor Archiwum Państwowego w Kielcach.

Jak przyznaje wystawa "Znane i mniej znane Ziemi Kieleckiej” jest owocem szerokiej współpracy z instytucjami, organizacjami społecznymi i osobami prywatnymi w regionie. - Nagroda jest również docenieniem roli archiwów państwowych w kultywowaniu, upowszechnianiu historii i tradycji, a poprzez to w kształtowaniu szacunku współczesnego pokolenia dla przeszłości, teraźniejszości i przyszłości małych i wielkich ojczyzn – dodaje Dyrektor Archiwum Państwowego w Kielcach.

 

ul.Rakowiecka 2D, 02-517 Warszawa
tel.(+48 22) 565-46-00, fax (+48 22) 565-46-14
email: ndap@archiwa.gov.pl