-A
+A

Aktualności

„Archeion”, najstarsze, wydawane w Polsce od 1927 r. czasopismo naukowe poświęcone sprawom archiwalnym, ma nową Radę Programową i Redakcję.

Radę Programową „Archeionu” tworzą:
prof. Władysław Stępniak (przewodniczący Rady Redakcyjnej), dr hab. Marlena Jabłońska, prof. Norbert Kasparek, prof. Wojciech Krawczuk, prof. Janusz Łosowski, prof. Iryna Matiash, dr hab. Dariusz Rymar, prof. Krzysztof Skupieński, prof. Janusz Tandecki, prof. Janusz Zbudniewek.

W skład Redakcji czasopisma weszli:
dr Wojciech Woźniak (redaktor naczelny), dr Henryk Niestrój, dr Violetta Urbaniak (redaktor merytoryczny i sekretarz naukowy Redakcji), dr Anna Laszuk, dr Grzegorz Mędykowski, dr Bartosz Nowożycki.

Do 30 listopada br. pozostaje otwarta teka tomu 120 (2019). Autorów zainteresowanych publikowaniem na łamach czasopisma prosimy o nadsyłanie tekstów pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 


„ARCHEION”

Czasopismo utworzone w Warszawie w 1926 r. przez Stanisława Ptaszyckiego. Pierwszy tom ukazał się drukiem w 1927 r. Do wybuchu drugiej wojny światowej opublikowano 16 tomów periodyku. Po wojnie, w 1948 r. „Archeion” reaktywowano - ukazał się wówczas łączony tom 17–18. Do roku 1951 był organem Wydziału Archiwów Państwowych, a następnie (do dziś) Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych, która jest zarazem wydawcą czasopisma.

„Archeion” figuruje w wykazie czasopism naukowych na Liście czasopism punktowanych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W publikacji poruszane są zagadnienia z zakresu archiwistyki traktowanej zarówno jako dyscyplina, jak i działalność praktyczna. Każdy z artykułów zawiera streszczenia obcojęzyczne (angielskie, francuskie, rosyjskie).

Periodyk publikowany równolegle w wersji tradycyjnej (papierowej) i elektronicznej (online). Numery w wersji online są dostępne w zakładce poświęconej czasopismu.

ul.Rakowiecka 2D, 02-517 Warszawa
tel.(+48 22) 565-46-00, fax (+48 22) 565-46-14
email: ndap@archiwa.gov.pl
Odsłon artykułów: 8295390