-A
+A

Aktualności

Autorów zainteresowanych publikowaniem na łamach czasopisma zachęcamy do nadsyłania tekstów.

Do 30 listopada br. pozostaje otwarta teka tomu 120 (2019)., prosimy o przesyłanie artykułów pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

„Archeion” - najstarsze czasopismo naukowe poświęcone sprawom archiwalnym ma nową Radę Programową i Redakcję.

Radę Programową „Archeionu” tworzą:
prof. Władysław Stępniak (przewodniczący Rady Redakcyjnej), dr hab. Marlena Jabłońska, prof. Norbert Kasparek, prof. Wojciech Krawczuk, prof. Janusz Łosowski, prof. Iryna Matiash, dr hab. Dariusz Rymar, prof. Krzysztof Skupieński, prof. Janusz Tandecki, prof. Janusz Zbudniewek.

W skład Redakcji czasopisma wchodzą:
dr Wojciech Woźniak (redaktor naczelny), dr Henryk Niestrój, dr Violetta Urbaniak (redaktor merytoryczny i sekretarz naukowy Redakcji), dr Anna Laszuk, dr Grzegorz Mędykowski, dr Bartosz Nowożycki.

 


„ARCHEION”

Czasopismo utworzone w Warszawie w 1926 r. przez prof. Stanisława Ptaszyckiego. Pierwszy tom ukazał się drukiem w 1927 r. Do wybuchu drugiej wojny światowej opublikowano 16 tomów periodyku. Po wojnie, w 1948 r. „Archeion” reaktywowano - ukazał się wówczas łączony tom 17 i 18. Do roku 1951 był pismem Wydziału Archiwów Państwowych, a następnie i do dziś Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych, która jest zarazem wydawcą czasopisma. „Archeion” figuruje w wykazie czasopism naukowych na ‘Liście czasopism punktowanych’ Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W publikacji poruszane są zagadnienia z zakresu archiwistyki traktowanej zarówno jako dyscyplina, jak i działalność praktyczna. Każdy z artykułów zawiera streszczenia obcojęzyczne (angielskie, francuskie, rosyjskie). Periodyk publikowany jest równolegle w wersji tradycyjnej (papierowej) i elektronicznej (online). Numery w wersji online są dostępne w zakładce poświęconej czasopismu.

ul.Rakowiecka 2D, 02-517 Warszawa
tel.(+48 22) 565-46-00, fax (+48 22) 565-46-14
email: ndap@archiwa.gov.pl