-A
+A
  • Start /
  • Aktualności /
  • Program retrokonwersji pomocy archiwalnych - wyniki po I półroczu 2018 r.

Aktualności

Zrealizowano już ponad 59% planu rocznego. Dane pochodzą z 25 archiwów państwowych i dotyczą okresu styczeń - czerwiec 2018 r.

Dziękuję wszystkim dyrektorom i pracownikom archiwów zaangażowanym w realizację programu retrokonwersji. Wasza praca przynosi wymierne efekty: program retrokonwersji jest podstawowym czynnikiem mającym wpływ na wzrost liczby opisów jednostek dostępnych w serwisie Szukaj w Archiwach – pogratulował archiwistom Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych dr Wojciech Woźniak.

Program retrokonwersji pomocy archiwalnych trwa już ponad półtora roku i od tego czasu objęto nim blisko 9,5 mln opisów jednostek archiwalnych. Z tego ponad 2,1 mln w pierwszych 6 miesiącach 2018 roku. Wynik ten stanowi ponad 59% planu rocznego. Dodatkowo w ramach realizacji programu archiwiści wprowadzili ponad 112 tys. indeksów. Docelowo – do końca bieżącego roku – planowane jest pozyskanie kolejnych 2,2 mln opisów.

Realizacja programu retrokonwersji (I – VI 2018 r.)

Infografika (plik do pobrania)

 

Celem programu jest jak najszersze udostępnienie w internecie wszelkich pomocy informacyjnych o zasobie archiwów państwowych. A co oznacza retrokonwersja dla użytkowników archiwów?

Przede wszystkim:

- szybsze tempo publikacji inwentarzy online,

- możliwość przeglądania inwentarzy online poprzez serwis szukajwarchiwach.pl,

- szybkie i łatwe zlokalizowanie konkretnego archiwum gdzie znajdują się poszukiwane materiały.

ul.Rakowiecka 2D, 02-517 Warszawa
tel.(+48 22) 565-46-00, fax (+48 22) 565-46-14
email: ndap@archiwa.gov.pl