-A
+A
  • Start /
  • Aktualności /
  • Odznaczenia państwowe dla zasłużonych pracowników archiwów w 100-lecie utworzenia państwowej sieci archiwalnej

Aktualności

W Pałacu Prezydenckim odbyło się uroczyste wręczenie medali dla zasłużonych pracowników archiwów państwowych, uhonorowanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. W imieniu Prezydenta aktu dekoracji odznaczeniami dokonała Grażyna Ignaczak-Bandych, Dyrektor Generalny Kancelarii Prezydenta RP

W 100-lecie archiwów państwowych w Pałacu Prezydenckim uhonorowano najbardziej zasłużonych i zaangażowanych w działalność archiwów pracowników. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Grażyna Ignaczak-Bandych przywitaniem obecnych przedstawicieli władz państwowych, Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych, dyrektorów archiwów państwowych, wyróżnionych archiwistów  i wszystkich zgromadzonych gości.

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej oraz ustawy z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach, na wniosek Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznano 93 odznaczenia. Za wybitne zasługi w dziedzinie archiwistyki polskiej dwóm osobom wręczono Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Za zasługi w działalności na rzecz ochrony i konserwacji zasobów archiwalnych wręczono Złoty, Srebrny i Brązowy Krzyż Zasługi. Za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej pracowników archiwów uhonorowano Medalem Złotym, Medalem Srebrnym i Medalem Brązowym Za Długoletnią Służbę.