-A
+A
  • Start /
  • Aktualności /
  • Podpisanie umowy na przebudowę budynku Archiwum Państwowego w Suwałkach

Aktualności

Dziś w Archiwum Państwowym w Suwałkach została podpisana umowa na realizację robót budowlanych. Inwestycja pozwoli na poprawę warunków przechowywania i udostępniania dokumentacji oraz przyczyni się do lepszej obsługi mieszkańców i instytucji z Suwałk i regionu


Podpisanie umowy na rozbudowę Archiwum Państwowego w Suwałkach, fot. AP w Suwałkach.

W spotkaniu udział wziął Zastępca Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych Ryszard Wojtkowski. Rozpoczęcie projektu przypada akurat w roku obchodów 100. rocznicy utworzenia sieci archiwów państwowych w odrodzonej Polsce i staje się jednym z wymownych wyrazów dbałości naszego Państwa o dziedzictwo archiwalne.

Przebudowa i adaptacja części obiektu zabytkowego przy ul. Kościuszki 69, doprowadzi do optymalnego wykorzystania istniejącej infrastruktury. Zrealizowanie inwestycji podwoi powierzchnię użytkową archiwum, która osiągnie prawie 2 600 m². Planowana powierzchnia magazynowa wyniesie 840 m². Dzięki inwestycji zostanie zapewnione prawidłowe funkcjonowanie suwalskiego archiwum na okres minimum 30 lat, w szczególności w zakresie przejmowania, przechowywania, zabezpieczenia i udostępniania materiałów archiwalnych.