-A
+A
  • Start /
  • Aktualności /
  • Wystawa „Król pianistów w świecie polityki…” – konkurs na Instagramie

Aktualności

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy „Król pianistów w świecie polityki. Ignacy Jan Paderewski w dokumentach archiwalnych” oraz udziału w poświęconym jej konkursie na profilu @archiwapanstwowe w serwisie Instagram

Przygotowaną przez Archiwa Państwowe wystawę poświęconą wybitnemu pianiście i politykowi Ignacemu Janowi Paderewskiemu można oglądać w holu Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy na ul. Koszykowej 26/28. Wystawa prezentuje unikalne i dotychczas nieznane fotografie, nagrania i dokumenty zachowane w 20 polskich i zagranicznych instytucjach pamięci, pochodzące z rozproszonej w wielu krajach świata spuścizny dokumentacyjnej Paderewskiego.

Więcej o wystawie.

Aby wziąć udział w konkursie, należy obserwować profil @archiwapanstwowe, odwiedzić wystawę, zrobić kreatywne zdjęcie i umieścić je na swoim publicznym profilu na Instagramie z oznaczeniem w podpisie @archiwapaństwowe i hasztagiem #krolpianistow (bez polskich znaków). Zdjęcie powinno przedstawiać najciekawsze, najbardziej zaskakujące zdaniem Uczestnika elementy wystawy, lub prezentujące ekspozycję z nietypowej perspektywy.

Kalendarz i publiakcja do wygrania w konkursie.

Do wygrania 3 pakiety: publikacja „Król pianistów w świecie polityki. Ignacy Jan Paderewski w dokumentach archiwalnych” autorstwa dr hab. Anny Krochmal oraz kalendarz „Król pianistów w świecie polityki” na rok 2020. Konkurs trwa od 02.01.2020 roku od godz. 15:00 do 17.01.2020 roku do godz. 15:00.

Regulamin konkursu „Król pianistów w świecie polityki” (pdf, 498 KB)

ul.Rakowiecka 2D, 02-517 Warszawa
tel.(+48 22) 565-46-00, fax (+48 22) 565-46-14
email: ndap@archiwa.gov.pl