-A
+A
  • Start /
  • Aktualności /
  • Zgłoś wystąpienie na V Ogólnopolską konferencję archiwistów i historyków "Educarre necesse est - Rzeczpospolita małych ojczyzn"

Aktualności

W dniach 30 czerwca - 1 lipca 2020 r. odbędzie się w Warszawie kolejna już konferencja z cyklu „Educare necesse est…”. Tegoroczne obrady toczyć się będą pod hasłem „Rzeczpospolita małych ojczyzn”

Podczas wydarzenia omawiane będą zagadnienia dotyczące historii lokalnej i regionalnej oraz jej miejsca i roli w dydaktyce, a w szczególności:

  • Historia naszej małej ojczyzny, czyli miejsce, rola i znaczenie historii lokalnej i regionalnej;
  • Historia lokalna i regionalna w edukacji szkolnej;
  • Źródła archiwalne do historii lokalnej i regionalnej — charakterystyka i możliwości ich praktycznego wykorzystania.

W programie konferencji znajdą się również seminaria/warsztaty poświęcone m.in. opracowaniu i interpretacji materiałów filmowych, zasadom porządkowania i zabezpieczania domowych archiwów i wykorzystaniu aplikacji komputerowych w archiwum i edukacji.  Wszyscy uczestnicy zostaną również zaproszeni na krótkie spacery po historycznych miejscach Warszawy.

Logo konferencji - sowa w okularach.

Organizatorzy zapraszają historyków, archiwistów, nauczycieli, muzealników i bibliotekarzy do nadsyłania zgłoszeń do udziału w obradach w charakterze referenta lub uczestnika bez referatu.

Zgłoszenia propozycji wystąpień należy nadsyłać do 15 maja 2020 r. na załączonym formularzu, na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (czas wystąpienia to 15 min.). Informacja o włączeniu referatu do programu konferencji zostanie przesłana do 29 maja 2020 r.

Zgłoszenia uczestnictwa bez referatu przyjmowane są do 5 czerwca 2020 r., również na załączonym formularzu.

Obrady odbywać się będą w Sali Kolumnowej Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego (Krakowskie Przedmieście 26/28) oraz w siedzibie Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli (ul. Świętojerska 9).

Organizatorami konferencji są: Archiwum Główne Akt Dawnych, Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej, Archiwum Państwowe w Warszawie, Instytut Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego, Mazowieckie Samorządowe Centrum Samodoskonalenia Nauczycieli oraz Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych.

 

Zaproszenie (pdf, 242 KB)

Zgłoszenie referatu (docx, 127 KB)

Zgłoszenie bez referatu (docx, 202 KB)

 

ul.Rakowiecka 2D, 02-517 Warszawa
tel.(+48 22) 565-46-00, fax (+48 22) 565-46-14
email: ndap@archiwa.gov.pl