-A
+A
  • Start /
  • Aktualności /
  • Publikacja „Koszalińska tradycja. 50 lat z rozśpiewaną Polonią”

Aktualności

Wydana przez Archiwum Państwowe w Koszalinie publikacja "Koszalińska tradycja. 50 lat z rozśpiewaną Polonią" to podsumowanie jednego z najstarszych i najbardziej znanych miejskich festiwali - Światowego Festiwalu Chórów Polonijnych

Rozłożone wydania książki.

Wydarzenie jest organizowane nieprzerwanie od 1970 r. Izabela Nowak, autorka publikacji, dziennikarka związana od kilkudziesięciu lat z festiwalem, opowiada w niej historię imprezy – od jej skromnych początków, aż po spektakularne koncerty galowe znane z ostatnich lat. Na książkę składają się m.in. wywiady z twórcami i uczestnikami inicjatyw polonijnych w Koszalinie, a także ogromna ilość zdjęć, afiszy i dokumentów, które zostały zabezpieczone w zasobie Archiwum Państwowego w Koszalinie.

Książkę w wersji cyfrowej można pobrać z zakładki "Wydawnictwa" na stronie internetowej Archiwum Państwowego w Koszalinie.

Publikacja powstała dzięki dofinansowaniu Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych i oraz przy wsparciu stypendium Prezydenta Miasta Koszalina w dziedzinie kultury.


 

 

ul.Rakowiecka 2D, 02-517 Warszawa
tel.(+48 22) 565-46-00, fax (+48 22) 565-46-14
email: ndap@archiwa.gov.pl