-A
+A
  • Start /
  • Aktualności /
  • Lekcje archiwalne online poświęcone powstaniom śląskim 1919-1921

Aktualności

Z okazji 100. rocznicy III powstania śląskiego i plebiscytu na Górnym Śląsku, Archiwum Państwowe w Opolu zaprasza na tematyczne lekcje archiwalne online

W ramach zajęć prezentowana będzie strona internetowa www.powstancyslascy.pl oraz wystawa wirtualna "Plebiscyt słów. Opole 1921". Wystawa poświęcona jest wydarzeniom, które miały miejsce na Górnym Śląsku w latach 20. XX wieku, gdy Opole stało się areną działań międzynarodowych. Częścią wystawy są filmy, których scenariusze powstały na podstawie oryginalnych materiałów archiwalnych oraz podcasty, w których znani opolscy historycy opowiadają o wydarzeniach sprzed 100 lat.

Wystawa, filmy oraz podcasty dostępne są na stronie Powstańcy Śląscy.

Baner strony Powstańcy Śląscy

Lekcje archiwalne przeznaczone są dla chętnych grup uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i średnich z całego kraju. Zaplanowane zostały na maj, jednak istnieje możliwość indywidualnego ustalenia terminu. Zapisy na lekcje przyjmowane są pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

 

ul.Rakowiecka 2D, 02-517 Warszawa
tel.(+48 22) 565-46-00, fax (+48 22) 565-46-14
email: ndap@archiwa.gov.pl